• Profil • Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości • Zaloguj
Strona Główna
• FAQ  • Szukaj • Użytkownicy • Grupy • Rejestracja • Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Digital Painting
Autor Wiadomość
Polow Konkwista 
Stalker

Imię: Polow
Ksywka: Konkwista
Gotówka: 2100
Frakcja: Samotnik
Broń 1: Makarow 9mm
Stan: W pełni sił
Wysłany: 2014-04-21, 17:44     

Z tego co napisałeś, można stwierdzić, że mówisz o profesjonalnym środowisku do tworzenia mangi/anime. Kiedyś gdy byłem zapalonym fanem Evangeliona, Wolf's raina (w sumie dalej jestem), jarałem się ogólnie anime, dorwałem się do ciekawego programu. Program do malowania mangi, rasowe środowisko z takimi dodatkami jak rastry itd. był jeden mankament, język japoński. :) Nie pamiętam nazwy, ale był to wyjątkowo mały programik który zawierał praktycznie wszystko co niezbędne do tworzenia mangi w wersji elektronicznej. Do czego zmierzam - czasem wystarczy naprawdę mało, aby zrobić dużo. Gimp jednak nie trafił do mnie w ogóle, to czego potrzebowałem zawsze kulało, być może jest już inaczej.

REKLAMA 

Wysłany: 2014-04-21, 17:55     

Marcus 
Stalker

Imię: Marcus Therens
Ksywka: Therry
Gotówka: 200
Broń 1: PM Makarov
Broń 2: Dubeltówka BM-16
Umiejętność 1: Wiedza o chemii lvl2
Umięjętność 2: Mechanik lvl1
Stan: Zdrowy
Wysłany: 2014-04-21, 17:55     

Mam jeszcze kilka innych programów. Ale póki co używam tylko Manga Studio i Gimp. Anime jeszcze nie używam. Mam parę pomysłów na stworzenie komiksów ( a raczej Polskiej Mangi). Ale przez studia kuleje, mimo to parę minut znajdę dla szkicownika, w którym to mam wszystkie swoje prace i ćwiczenia. Gimp też jakoś nie przemawia, zwłaszcza jeśli chce się zrobić lineart, całe narzędzie ścieżek jest nieintuicyjne i denerwujące. W moim programie wygląda to lepiej, ale nie mówi się o ścieżce lecz o krzywej. Jest jeszcze program do Mangi wektorowej o nazwie Sodipodi. Ponoć często używany był, może teraz też jest. Jest jeszcze Pixia, prosta w obsłudze. Mówi się też o PaintTool Sai, ale niestety nie mam jak zakupić tego. Może kiedyś, póki co jeszcze udoskonalam kreskę. A właśnie,w tym programie Manga Studio Debut, możesz używać rastrów, lub koloru. Mniej więcej wygląda to tak jak bierzesz kolor czerwony na przykład, to w barwie czarnno-biały w powiększeniu wygląda jak zlepek jaśniejszych lub ciemniejszych znaczków, kresek, okręgów co wygląda jak raster w powiększeniu. Ale też jest możliwość nakładania różnej maści rastrów. Fajne ale trzeba naprawdę się zaprząc do roboty.
Broń:PM Makarov : 9x18mm [70] ,
Dubeltówka BM-16 : 12x70mm śrutowa [38]
Umiejętnosci: Wiedza o chemii lvl2, Mechanik lvl1.
Stan: Zdrowy.
Ekwipunek: PM Makarov, Dubeltówka BM-16, niezbędnik, apteczka, leki przeciwpromienne, wódka, konserwa, tabaka, plecak, bandaże (1), amunicja [ 9x18mm (70), 12x70mm śrutowa (38)] .
Ubiór: Spodnie dżinsowe, czarna koszulka, buty trekkingowe czarne, brązowa kurtka podszywana futrem i kapturem.

Polow Konkwista 
Stalker

Wysłany: 2014-04-21, 18:14     

Widzę, że rzeczywiście konkretnie fascynujesz się tego typu sztuką. Jak będziesz mógł, zapodaj parę swoich prac (jeżeli oczywiście możesz). Kreskę trzeba wyrobić sobie, to fakt. Zaczynałem od oka, włosów i miecza... i w sumie na tym zaprzestałem, wróciłem do tradycyjnego obrazu. W normalnym rysunku nie ma to tak wielkiego znaczenia, w mandze gdzie kreska jest podstawą i (tak mi się wydaje) większym procentem całości pracy, trzeba ją "szlifnąć".

Samouk? :) W sumie teraz w internecie dużo tutoriali ułatwiających samokształcenie umiejętności. I powiedz skąd u Ciebie fascynacja rysunkiem?
Pozdrawiam.

Marcus 
Stalker

Wysłany: 2014-04-21, 18:47     

To ci powiem. Samouk, kupiłem podręcznik Petera Graya, co uważam za bardzo dobry zakup niż kupowanie serii jakiegoś wydawnictwa ( coś jak się kupuje zeszyty Zbuduj okręt lub samolot krok po kroku). I tak się zaczęło, dopiero w liceum jakoś mnie to pociągło. Ale kiedyś miałem fascynacje np Power Ranger, Super świnka, Teknoman, Dragon Ball,no i się udawało. Będąc w wieku 8lat wymyśliłem sobie fikcyjnie organizacje wojskową a raczej coś jak Żołnierze Kosmosu w mojej wersji wyglądało to trochę inaczej. Pomysłu jednak chronię bardzo mocno.A tonie jeden pomysł. I tak się to zaczęło jak oglądnąłem Love Hine, to tak się przemogłem trochę i zacząłem rysować, z biegiem paru rysunków z książki zacząłem łapać co nieco. No i tak to krótko ujmując zaczęło się. Nieraz nawet mieszałem Mange z realistyką, np portrety czy coś. Zawsze robiąc tak by rysunek przypominał kogoś i miał cechy podobne do Mangi. Ale raczej wtedy górę wzięła realistyka. A po za tym wszystkim,chce coś robić w domu po godzinach. No i może co nieco wnieść młodym do głowy, nie to co dzisiejsze kreskówki. Nie mówię że nie oglądam ale to co się nieraz dzieje jak pooglądają takie coś to szok, poprostu badziewie nieraz oglądają młodzi i się tym szczycą czy biorą za wzór. Nic takie kreskówki nie wnoszą czy coś, tylko się pośmiać i tyle.
Ekwipunek: PM Makarov, Dubeltówka BM-16, niezbędnik, apteczka, leki przeciwpromienne, wódka, konserwa, tabaka, plecak, bandaże (1), amunicja [ 9x18mm (70), 12x70mm śrutowa (38)] .
Ubiór: Spodnie dżinsowe, czarna koszulka, buty trekkingowe czarne, brązowa kurtka podszywana futrem i kapturem.

Polow Konkwista 
Stalker

Wysłany: 2014-04-21, 19:21     

U mnie natomiast ogólnie rysunek zaczął się przed okresem szkolnym. Miałem wtedy podejrzewam, że ok. 5 lat. Dostałem od matuli figurkę czarnego konia z czerwonym siodłem i postanowiłem długopisem przenieść jego kształty i obraz na kartkę w zeszycie. Pokazałem matce, powiedziała że muszę się bardziej postarać ponieważ nogi nie wyglądają jak u konia. Pamiętam to dobrze. Wzburzyłem się nieziemsko, co zapoczątkowało odrysowywanie wszystkiego co miałem pod ręką. Prawdopodobnie dzięki krytyce matuli wykształtowałem sobie talent. :)
To ciekawe co piszesz. Mówisz o tworzeniu z przekazem i to już wyższy poziom sztuki. Cieszę się, że takie dogmaty sobie stawiasz, oby opierały się na moralności i intelekcie. Wierzę w to, że wtedy rzeczywiście Twoje prace będą niosły więcej niż tylko dzisiejszy styl: -bezsensowna bijatyka i pusty śmiech.
Pozdrawiam.

Marcus 
Stalker

Wysłany: 2014-04-21, 19:31     

Bijatyka bijatyką, ale jeżeli jest to mordobicie w stylu Mortal Kombat to nic nie wnosi. Jeśli natomiast sama walka ma jakiś przekaz i walczy się za ważną sprawę to jest to ok. Choć może zły przykład,ale np wojna, a w niej przyjaciele. Każdy chce wrócić do domu, ale nikt nikogo nie chce zostawić. Choćby Łzy Słońca jest dobrym przekazem. Ale muszę się przyznać że w paru momentach ryczałem. Najczęściej w rysunkach przekazuję emocje, czy coś ukrytego, rozmyślanie.
http://marian021093.deviantart.com/
Tu możesz znaleźć moje prace. Trochę mało, ale lepiej mniej i porządnie.
Mam ogólnie 3 pomysły na anime/komiks. W niektórych napewno musi się pojawić krew, może w większych ilościach. Ale nie można pokazywać że, o kurde kataną przeciął tego to mi się nie stanie raczej nic od byle jakiego noża. A wiemy że dzieci lubią sprawdzać na własnej skórze. Choćby parę lat temu, chłopiec chciałbyć jak Power Rangers. Chce by to co stworzę przeżywać i wtopić się w świat. Zginął najlepszy przyjaciel, strata rodziców, samotność, proste życiowe problemy. No może nie proste, ale takie które dają do myślenia co by było. Wtedy coś możemy docenić. Takie chce by były moje dzieła. Nie tylko ładne słówka i tworzenie słów na Smerfne Jagody. No proszę ok, wtedy dziecko nie klnie. Ale niech wczuje się w kogoś kto stracił kogoś, przeklina, nie tylko słowami, ale zaklina siebie że czegoś nie dokonał, nie upilnował. Niby przekleństwa, ale wyrażają więcej niż pare zdań. Ale trzeba to z umiarem. W paru anime spotkałem sie z przekleństwami i krwią. Ale częściej była odrobina krwi niż przekleństw. Ale jakoś nie chciałem powtarzać tego, lecz umiałem sie postawić na miejscu postaci. Ale muszę jeszcze przemyśleć parę spraw. Napewno chce trafić do każdego w różnym wieku. Aby można było wybierać.

Polow Konkwista 
Stalker

Wysłany: 2014-04-21, 21:46     

Jasna sprawa. Mam świadomość granic i owszem, nie pokażesz życia bez ukazania jego istoty, a o to Ci zapewne chodziło mówiąc o walce. Rozprawiamy o emocjach, a są one podstawą sztuki i celu przekazu.

Przypatrzyłem się Twoim szkicom. Widać, że masz wyobraźnię i podstawę czyli talent. Musisz pracować nad proporcjami i z tego co widzę choć nie wszędzie, musisz podzielić obraz na kreski prowadzące i te mniej ważne, oraz te które zastępują cienie więc które muszą wyglądać jak jedno ciało. Zauważyłem, że w anime i mandze jest to jeden z filarów utrzymujących ten styl w swoim charakterze. Jako że nie dąży się do przedstawienia realnego obrazu, kreska ma mówić wszystko. Jeżeli stworzysz szkic gdzie każda kreska będzie nakreślana wiele razy, będzie to wielki błąd. Kreski główne - tworzą one cały przekaz - muszą być prowadzone najlepiej jeden raz, wtedy jest klimat do jakiego podążasz. :) Pomyśl o tym i oczywiście nie sugeruj się bezwzględnie tym co napisałem, to tylko moje przemyślenia z obserwacji. Świetna robota.

Marcus 
Stalker

Wysłany: 2014-04-21, 21:55     

No racja. Ciągłość, ale wiesz ołówkiem łatwo zniszczyć. Wystarczy za mocno przycisnąć i wiadomo. Ale pomyślmy, zawsze zaczynają od grubego szkicu, czyli podstawy a nastepnie lineart. Czyli jedna linia, nie poprawiana. Co wygląda jak cieniutki kontur. Co stanowi podstawę malowania obszarów. Jeśli chcesz były gdzieś lekcje do wacoma mangi. Zobaczysz jak to wygląda. Zaczynają jak ja,kilka razy pociągnięte linie poszczególne by wydobyć wnętrze. A później nakładanie w nowej wartwie ( mówię nieraz kalka w programach :D ) i ciągną linie według tych konturów raz mniej wygięte, raz bardziej.
Aaaa bym zapomniał www.graffika.pl tam masz jakieś tutoriale i zlecenia. Może pomyśl nad tym? Wygrać range i wtedy ważniejsze zlecenia możesz chycić. Nieraz cena dochodzi do 2000 zł za poważny projekt :)

http://i39.tinypic.com/2mrcnkj.jpg

Tu jest przykład jednej z prac takich na zlecenie. Póki co staram się łapać i nazwisko rozszerzać by jakoś to było.

Polow Konkwista 
Stalker

Wysłany: 2014-04-21, 22:50     

Ciekawy portal, dodałem do ulubionych na przyszłość. Owszem, miałem kilka zleceń w internecie. Tylko, że to były zlecenia w postaci:
-Czy mógłbyś stworzyć mi coś takiego?
-Jasne.
I zawsze kończyło się na: Dziękuję i proszę.
Robiłem logo dla rockowego zespołu lokalnego, grafiki do gier przeglądarkowych dla graczy, awatary, słowem: różności. Nigdy jednak nie wyobrażałem sobie, że ktoś miałby mi za grafikę zapłacić. Może kiedyś się nad tym zastanowię. :)

Odpowiedz do tematu